Reaktivni programovani - *dev showtime

Wednesday, 2 September 2020 6:00 PM - 9:00 PM CET

Register Now

Registration

Sale ended

ticket Partial Approval - Free

Enter your discount code

  • Fee
  • Total amount

1. Select Seats

2. Review and Proceed

Wednesday, 2 September 2020 6:00 PM - 9:00 PM CET

Objektova a funkcionalni programovaci paradigmata jsou programatorum dobre znama. Existuji ale i jine zpusoby, jak v programovacim jazyce formulovat reseni problemu. Mezi posledni dobou hojne diskutovane se dostal i pojem reaktivni programovani, konkretneji funkcionalni reaktivni programovani (FRP).

Nosna myslenka je ve sve podstate velmi jednoducha. Vstup i vystup programu je tok dat, cilem je napsat modifikatory a operace nad temito toky tak, aby program fungoval dle zadani. Pokud mluvime o funkcionalnim reaktivnim programovani, nabizi se pridat i principy funkcionalniho programovani. Napriklad to, ze operaory jsou ciste funkce - a ano, nejuzitecnejsi operatory jsou map, filter a reduce.

O cem to tedy bude? Podivame se na zakladni principy reaktivniho programovani a (jak je nasim dobrym zvykem) na jejich vyuziti v praxi. Jak se da problem vyresit pomoci reaktivniho programovani? A jak se reseni lisi od “beznych” postupu?

Stream processsing a architektura event-driven systemu - to jsou hlavni oblasti, kterym se venuje Vlado Schreiner (Product Manager @Hazelcast). Bavi ho neustale hledani cest a nastroju v oblasti zpracovani toku dat. Je autorem cheat sheetu k porozumeni Stream Processingu na DZone, lektoruje Czechitas workshopy a pristi stredu od 18,00 hod v Music Lab nas uvede do problematiky reaktivni architektury.

Martin Jakubec ma na starosti vyvoj ekosystemu produktu ve Figure. Venuje se architekture frontendu i backendu. Na frontendu si oblibil FRP a ukaze nam nekolik praktickych a elegantnich pouziti rxjs a redux-observables. A ano - vcetne testovani:-)

Cancellation policy

    

Engineering forum

Chceme diskutovat nad skutecnymi problemy, motivovat se navzajem a sdilet sve znalosti. Nelpime na technologiich, ale chceme resit principy problemu. Verime, ze neni potreba skatulek podle jazyka, ve kterem kdo vyviji.

Contact the Organizer